Uudised

Urvastest – Kaasanisse ja tagasi 03. september rauno


Urvaste kool teeb koostööd Valgamaa Kutseõppekeskusega, Räpina Aianduskooliga ja Võrumaa Kutsehariduskeskusega, me pakume nimetatud koolide õpilastele õppekohana Urvaste kooli ruume ja õpilaskodu ja koostöös oleme lahenduskesksed ja ärksameelsed. Tulenevalt eeltoodust sõitis meie kooli direktor koos Valgamaa Kutseõppekeskuse meeskonnaga Venemaale, Kaasanisse WorldSkills ülemaailmseid kutsemeistrivõistlusi külastama. Võistlustel võtsid erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid. Kutseõppes on võimalik omandad suurepärast ettevalmistust väga erinevates oskustöö valdkondades. Oskustöölisi on tööturule alati vaja. WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. 

Osalemas oli rohkem kui 60 riigi esindajat ja toimus 56 erinevat võistlust. Eesti osales 12 võistlusalal (nende hulgas ka meie koostööpartner Räpina Aianduskool): florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja.

Lisaks tippsündmudele WorldSkills 2019 oli võimalik tutvuda miljonilinna hingematvalt ilusa Kaasani kultuuriväärtustega, sõita Volga jõel ja saada inspiratsiooni kooliaastaks, inspireeritud juhid see on pühendunud õpilased.

Urvaste kool teeb koostööd Valgamaa Kutseõppekeskusega, Räpina Aianduskooliga ja Võrumaa Kutsehariduskeskusega, me pakume nimetatud koolide õpilastele õppekohana Urvaste kooli ruume ja õpilaskodu ja koostöös oleme lahenduskesksed ja ärksameelsed. Tulenevalt eeltoodust sõitis meie kooli direktor koos Valgamaa Kutseõppekeskuse meeskonnaga Venemaale, Kaasanisse WorldSkills ülemaailmseid kutsemeistrivõistlusi külastama. Võistlustel võtsid erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid. Kutseõppes on võimalik omandad suurepärast ettevalmistust väga erinevates oskustöö valdkondades. Oskustöölisi on tööturule alati vaja. WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. 

Osalemas oli rohkem kui 60 riigi esindajat ja toimus 56 erinevat võistlust. Eesti osales 12 võistlusalal (nende hulgas ka meie koostööpartner Räpina Aianduskool): florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja.

Lisaks tippsündmudele WorldSkills 2019 oli võimalik tutvuda miljonilinna hingematvalt ilusa Kaasani kultuuriväärtustega, sõita Volga jõel ja saada inspiratsiooni kooliaastaks, inspireeritud juhid see on pühendunud õpilased.