Tervisliku toidu- ja eluviisi kool 03. juuni rauno

29.- 30. mail toimus Muri külas asuvas Loodus BioSpas tervisliku toidu- ja eluviisi kool. Programm oli suunatud tervisliku toitumise harjumustele ja tervisliku elustiili arengule. Programmis osalesid Urvaste koolist Andris ja Brian Andreas ning partnerkoolist Kuldrest Gustav Alexander, meie õpilasi saatis õpetaja Siiri Jõgisuu. Vastuvõtt oli soe, majutus väga mugavates tubades. Igale osalejale tehti kehakoostise analüüs, millele järgnes põhjalik loeng ja anti nõuandeid kehakaalu jälgimiseks. Saime teadmisi ravim- ja maitsetaimedest, toitumisnõustaja juhendamisel valmistasime lõuna ja õhtusöögi. Kokkamine tuli meil ülihästi välja, juhendaja kiitis poisse väga. Õues tegime vahvaid hingamis- ja võimlemisharjutusi, õpetati kepikõnni tehnikat. Lõõgastuseks sai käia saunas ja basseinis. Noortele meeldis ja nad avaldasid soovi edaspidigi sellistes programmides osaleda. Sündmuse korraldas Eriolümpia Eesti Ühendus projekti „Kaasav tervislik eluviis koolides“ raames. Urvaste Kool on projektipartner.

Urvaste Kool on projektipartner.