Sõsarkooli teatrielamus ja Jaapani Kendama 12. märts rauno

Sõsarkool pakkus teatrielamust

10. märtsil tuli meile külla Valga Jaanikese Kooli näitering, kes esitas vahva Soome lühinäidendi „Keisri rebasejaht“ ja peale etendust lõime koos tantsu. See oli ergutav sutsakas koolitundidele vahelduseks. Õpilasi juhendab huvijuht/kasvataja Külli Alumäe ja teksti aitab õppida õpetaja Maret Lill. Ühtlasi valmistuvad näitlejad teatrifestivalil „Savilind“ esinema.

Jaapani osavusmäng Kendama

Jaapani osavusmäng Kendama vallutas Urvaste koolipere ning selle täiesti loogiliseks jätkuks oli kooli kendama võistlus. Selle mängu eesmärgiks on püüda palli erinevatesse topsidesse (cup), arendades mängija tasakaalu ja osavust.

Urvaste kooli kendama mäng kulges veebruari–märtsi kuu jooksul ja  juhendi alusel võisteldi kolmes harjutuses: big cup, small cup ja  base cup. Aega iga harjutuse sooritamiseks oli 1 minut. Osavõtjaid oli igast kooli kolmest rühmast ning ka õpetajad/kasvatajad võistlesid. Ka sellel võistlusel võis täheldada, et mõnelgi osalejal oli niisama harjutades käsi kindlam kui võistlema asudes  - pall lihtsalt ei jäänud alati topsi püsima. See teeb meele kurvaks küll! Alati saab mõelda, et järgmisel võistlusel läheb paremini.

Üle kooli parima tulemuse viskas välja Oss. Osavad olid ka Agnes, Merli ja Kert.

Sõsarkool pakkus teatrielamust

Jaapani osavusmäng Kendama