Rändnäitus "Ava Süda" 07. detsember rauno

Valga Gümnaasiumi näitus „Ava Süda“ jõudis peale aastast rändeteed Urvaste Kooli. 21.11 – 02.12.2022 oli võimalik Urvaste Koolis tutvuda nii õpilastel kui ka külaelanikel rändnäitusega, mille eesmärgiks oli tuua huvilisteni positiivsed eeskujud meie endi hulgast, kellega samastuda või läbi kelle elujaatavate lugude kasvatada õpilastes sallivust omanäoliste ja eriliste kaaslaste suhtes. Kool on eriline keskkond. Selles omamoodi piiritletud igapäevases suhtluses on teistmoodi inimesed oma eripäradega esindatud kontsentreeritumalt, tihti silmapaistvamalt, see omakorda annab sageli kahjuks põhjuse kiusamiseks, mittesallimiseks. Näitus koosnes 10st Valga Gümnaasiumiga seotud inimese persooniloost. Üks stend jutustas ühe konkreetse inimese loo kooli kontekstis, mida illustreerib foto inimesest endast sellises keskkonnas ja tegevuses, mis ilmestab selle persooni unistuste ja eesmärkide täitumist.

Igaühel on võimalus rääkida oma lugu – Ava oma süda ning märka kui erilised persoonid on Meie ümber.