Pidulik perepäev Urvaste Koolis 03. juuni rauno

Taas on saabunud aeg, mil teha aasta töödest-tegemistest kokkuvõtteid.  31. mail oli võimalus lastevanematel, hooldajatel, tugiisikutel ja kõigil koolieluga seotud inimestel koguneda Urvaste Kooli perepäevale.

Üritus algas lastevanemate koosolekuga, mis kulges sõbralikus meeleolus. Õppejuht tegi kokkuvõtte kooliaastast, direktor tutvustas kooli aastaringi ja kodulehte ning psühholoog rääkis murekohtadest. Lapsevanemad avaldasid positiivset arvamust kooli suhtes ja koosolek lõppes sõbralikus vestlusringis.

Järgnes kevadpidu meeleoluka kontserdiga kooli saalis, mille Veronika säravalt suviseks oli kujundanud. Direktor Jaanika Käst tänas pärast laste esinemist lastevanemaid ja koostööpartnereid kooli tänukirjaga ja kuulutas välja Urvaste Kooli aasta õpetaja ning aasta kolleegid. Tunnustuse pälvisid Elina Antsi, Veronika Kaseväli ja Reliia Veske.

Teostuse sai Rainer Kasevälja ja Rauno Sarve koostöös valminud tunnustamiste tahvel. Puidust alusele on jäädvustatud viimase kolme õppeaasta jooksul  tunnustuse pälvinud töötajate nimed. Tahvli avamiseks lõikas lindi läbi aasta õpetaja Elina, linti hoidsid selle aasta kolleegid Reliia ja Veronika. Tunnustustahvli idee tõi kooli direktor Jaanika.

Lõpetajate jaoks kulmineerus päev tutipeoga. Kui osavust nõudev harjutus õhupalli purustamiseks ja teadmisi kontrolliv ülesanne toiduainete tundmiseks  sooritatud, ulatas õpetaja Ellen igale lõpetajatele pidulikult tutipeo tunnistuse ning klassijuhatajad said oma õpilastele täispuhutavad rannalelud üle anda. Rita, Kevin ja õpetaja Jüri esitasid eelmisest üritusest „Su nägu kõlab tuttavalt“ tuntuks saanud menulugusid ja disko läkski käima.

Päeva lõpetas ühine grillipidu, mis ilma tõttu toimus sel aastal kooli sööklas. Toidud valmisid kutseõppe õpilaste ja õpetajate abiga.

Lastevanematel oli võimalus veeta pärastlõuna oma lapsega, lapse klassijuhataja ning õpetajate ja kasvatajatega. Erinevate ürituste vahele jäi aega imetleda õpilaste töid, mis olid üles seatud kooli koridoridesse. Robootika- puutöö-, keraamika- ja kunstiringi õpilaste looming jääb kooli ruume kaunistama õppeaasta lõpuni.