Uudised

Mõned katsed ei tulnud esimesel korral välja ja see on täiesti normaalne 22. november rauno


Neljapäeval tähistasime uudishimupäeva koostöös Kuldre Kooli ja Urvaste ja Kuldre raamatukoguhoidja Saima Telliga. Idee autor oli Saima Tell. Põnevaid katseid demonstreerisid Kuldre Kooli loodusainete õpetaja Tiina Ruusmaa juhendamisel 7. klassi õpilased. 

Meie kooli õpilased  said vastused küsimustele, kuidas saab õhupall pudelisse, miks muna ei vaju soolases vees põhja, miks maisiterad ei leia kodu karboniseeritud vees, mis jõud hoiab telefoni aluse peal, kui teda ringiratast keerutada, mis värvi leegid tekivad erinevate ainete põletamisel (põlevkivi, vasksulfaat, magneeium) ja veel mitmete teiste füüsika-keemia teemalistele küsimustele.  Õpilasi jahmatas katse, kuidas on võimalik, et munad ei purune kui ühe jalaga toetad munakarbile. Mõned katsed ei tulnud esimesel korral välja, aga see on täiesti normaalne.  Tagasiside meie õpilaste poolt oli äärmiselt positiivne. Suur tänu idee autorile Saima Tellile, Kuldre Kooli õpetaja Tiina Ruusmaale ja tublidele õpilastele, kes katseid demonstreerisid. Oli tore uudishimutund.

Neljapäeval tähistasime uudishimupäeva koostöös Kuldre Kooli ja Urvaste ja Kuldre raamatukoguhoidja Saima Telliga. Idee autor oli Saima Tell. Põnevaid katseid demonstreerisid Kuldre Kooli loodusainete õpetaja Tiina Ruusmaa juhendamisel 7. klassi õpilased. 

Meie kooli õpilased  said vastused küsimustele, kuidas saab õhupall pudelisse, miks muna ei vaju soolases vees põhja, miks maisiterad ei leia kodu karboniseeritud vees, mis jõud hoiab telefoni aluse peal, kui teda ringiratast keerutada, mis värvi leegid tekivad erinevate ainete põletamisel (põlevkivi, vasksulfaat, magneeium) ja veel mitmete teiste füüsika-keemia teemalistele küsimustele.  Õpilasi jahmatas katse, kuidas on võimalik, et munad ei purune kui ühe jalaga toetad munakarbile. Mõned katsed ei tulnud esimesel korral välja, aga see on täiesti normaalne.  Tagasiside meie õpilaste poolt oli äärmiselt positiivne. Suur tänu idee autorile Saima Tellile, Kuldre Kooli õpetaja Tiina Ruusmaale ja tublidele õpilastele, kes katseid demonstreerisid. Oli tore uudishimutund.