Uudised

Kohvik “TÕRU” meie koolis 19. detsember rauno


16. detsembril 2021 avasime koolimajas kohviku „Tõru“. Idee pärineb eelmise aasta Valgamaa kutseõppe õppuritelt ja juhendajatelt. Õpetaja Elina ja Siiri eestvedamisel ning Võrumaa kutseõppurite ja nende juhendajate  Vally ja Reeda juhtimisel saab nüüd kohviku idee jätkuda. Direktor Jaanika soovis kohvikule edu ja kinkis tammetõru kujutisega puidust tahutud seinaplaadi.  Selle valmistas Valga Jaanikese kooli tööõpetuse õpetaja Jüri Freimanis.

Juba nädal varem võis kuulutuselt lugeda, mida kohvikus pakutakse. Noored kokad toimetulekuõppest ja kutseõppest toimetasid mitu päeva õppeköögis, et külastajatele maitsvaid suupisteid valmistada. Kohviku külastajaid teenindasid kutseõppe õppurid- võtsid vastu tellimusi, arveldasid rahaga, tõid toidu lauale ja viisid kasutatud nõud ära. Külastajad tundsid end nagu päris kohvikus: lahked teenindajad, maitsvad toidud, kaunilt kujundatud lauad ja mõnus jõulumuusika.

Püüame kohviku traditsiooni elus hoida edaspidigi.

16. detsembril 2021 avasime koolimajas kohviku „Tõru“. Idee pärineb eelmise aasta Valgamaa kutseõppe õppuritelt ja juhendajatelt. Õpetaja Elina ja Siiri eestvedamisel ning Võrumaa kutseõppurite ja nende juhendajate  Vally ja Reeda juhtimisel saab nüüd kohviku idee jätkuda. Direktor Jaanika soovis kohvikule edu ja kinkis tammetõru kujutisega puidust tahutud seinaplaadi.  Selle valmistas Valga Jaanikese kooli tööõpetuse õpetaja Jüri Freimanis.

Juba nädal varem võis kuulutuselt lugeda, mida kohvikus pakutakse. Noored kokad toimetulekuõppest ja kutseõppest toimetasid mitu päeva õppeköögis, et külastajatele maitsvaid suupisteid valmistada. Kohviku külastajaid teenindasid kutseõppe õppurid- võtsid vastu tellimusi, arveldasid rahaga, tõid toidu lauale ja viisid kasutatud nõud ära. Külastajad tundsid end nagu päris kohvikus: lahked teenindajad, maitsvad toidud, kaunilt kujundatud lauad ja mõnus jõulumuusika.

Püüame kohviku traditsiooni elus hoida edaspidigi.