Kohvernäitus “Pikk-pikk teekond” Urvaste koolis 11. november rauno

Mööda Võrumaa raamatukogusid  rändab üks Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Iloni Imedemaa ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu koostöös ja Haapsalu linna toetusel  maailmakuulsa illustraatori Ilon Wiklandi värvilistesse kohvritesse pakitud tegelusnäitus  „Pikk-pikk teekond“. Seekord jõudis Urvaste rahvaraamatukogu kaudu näitus Urvaste kooli. Näitus jutustab lugusid Ilonist ja tema illustreeritud raamatutest. Raamatukoguhoidja Saima Telli juhendamisel leiti igast kohvrist mingi huvitav raamat, mille sisu emotsionaalselt  lastele jutustati ja ülesanne koheseks täitmiseks: ühest neiust sai pärast ümberriietumist kena daam, piltide kaudu tuletati meelde Eesti möödunud aegu, kohal oli tuntud tembutaja ja kollitaja   Karlsson katuselt, raamatust ”Kullake” must kiisu, kompimisteel pidid kotikesest koer Sammeli kuju leidma. Õpilaste tähelepanu köitis iga tegevus ja teadmine, et jutt oli maailmakuulsast illustraatorist, kes ikka ja jälle külastab Eestimaad ning  kelle abiga on loodud Haapsallu Iloni Imedemaa.