Uudised

Kadripäev, kratid ja 1. advent 06. detsember rauno


9. novembril tähistasime koolis kadripäeva. Kõik rühmad tegid selleks puhuks väikese etteaste – kes traditsioonilise, kes veidi moodsamas võtmes. Kõik kadrid olid vahvad ja eriilmelised. Õhtu jätkus kadridiskoga.

Pikkadel  pimedatel sügis-ja talveõhtutel on ikka midagi meisterdatud või näputööd tehtud. Meie võtsime nõuks novembri viimasel nädalal looduslikest materjalidest kratte meisterdada. Iga rühm valmistas endale krati nii, nagu nemad seda ette kujutasid. Eesti folklooris on kratt nõiduslik olend, kes ringi lennates mitmesugust vara kokku veab. Meie kratid varandust kokku ei vea, kuid õnne toovad nad meile ikka. Oma koha leidsid kratid õpilaskodu sisehoovis ja tundub, et neil on seal hea olla.

2. detsembri pealelõunal kogunesime kooliperega kooli sööklasse, kuusk oli juba jõuluehteis, laudadel tee, mandariinid ja piparkoogid. Peagi saabus Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumets, kes tuli meie kooli esimest dvendiküünalt süütama. Advendiküünla süütamine on üldtuntud tava. Üllar Salumets kõneles meile, et advendiaeg on ootuse aeg, valguseaeg ning suunas meid hoolima, hoidma ja andestama. Soovis kogu kooliperele meelerahu ja rõõmsat advendiaega.

9. novembril tähistasime koolis kadripäeva. Kõik rühmad tegid selleks puhuks väikese etteaste – kes traditsioonilise, kes veidi moodsamas võtmes. Kõik kadrid olid vahvad ja eriilmelised. Õhtu jätkus kadridiskoga.

Pikkadel  pimedatel sügis-ja talveõhtutel on ikka midagi meisterdatud või näputööd tehtud. Meie võtsime nõuks novembri viimasel nädalal looduslikest materjalidest kratte meisterdada. Iga rühm valmistas endale krati nii, nagu nemad seda ette kujutasid. Eesti folklooris on kratt nõiduslik olend, kes ringi lennates mitmesugust vara kokku veab. Meie kratid varandust kokku ei vea, kuid õnne toovad nad meile ikka. Oma koha leidsid kratid õpilaskodu sisehoovis ja tundub, et neil on seal hea olla.

2. detsembri pealelõunal kogunesime kooliperega kooli sööklasse, kuusk oli juba jõuluehteis, laudadel tee, mandariinid ja piparkoogid. Peagi saabus Urvaste koguduse õpetaja Üllar Salumets, kes tuli meie kooli esimest dvendiküünalt süütama. Advendiküünla süütamine on üldtuntud tava. Üllar Salumets kõneles meile, et advendiaeg on ootuse aeg, valguseaeg ning suunas meid hoolima, hoidma ja andestama. Soovis kogu kooliperele meelerahu ja rõõmsat advendiaega.