Uudised

Huvi meie kooli vastu oli suur 10. aprill rauno


Urvaste Koolis toimusid 5.-7. aprillini 2022 infopäevad.

Esimesel päeval külastas kooli kokku 15 inimest: huviliste hulgas olid tugispetsialistid Rõuge Koostöökeskusest, oli valdadest lastekaitsespetsialiste, lapsevanemaid, õpetaja. Enne ringkäigule asumist tutvusime üksteisega, õppejuht rääkis lähemalt Urvaste koolist ja siis saime juba lähedalt kõike vaadata. Suurt huvi tunti toimetulekuõppe korralduse ning kutseõppe võimaluste kohta. Urvastes õppekohta omavate Võrumaa KHK ja Valgamaa KÕK õpetajad tutvustasid kutseõppe erialasid toimetulekutasandi õppuritel. Õpetajad jagasid ka infolehti. Pärast ringkäiku istusime korraks kohvilauda koos Urvaste õpetajatega ning jagasime muljeid. Pärast väikest puhkust jätkasime juba õpilaskoduga tutvumist. Ilusad kodused toad, soolakamber ning saun avaldasid külalistele sügavat muljet. Külalised jäid päevaga väga rahule. Päeva juhtis meie õppejuht Kaja Roots.

Teisel päeval oli külastajaid juba 18 inimest: Valga Jaanikese Koolist õppejuht, õpetajad, lapsevanemad ja võimalikud tulevased kutseõppurid, Õru Lasteaed- Algkooli õpetajad, Antsla Lusti Lasteaia direktor ja eripedagoog. Päeva alustas Urvaste Kooli direktor Jaanika Käst, kes tutvustas oma tegutsemist podcastijana haridusportaalis MÕTE. Seejärel suunduti ringkäigule, mille jooksul oli huvilistel võimalus kõike näha ja soovi korral küsimusi esitada. Sarnaselt esimesele päevale räägiti õppekorraldusest nii Urvaste Koolis kui ka kutseõppe erialadel. Pärast kohvipausi soovisid kõik õpilaskoduga tutvuda. Tagasiside oli igati positiivne. Külalised lugesid päeva kordaläinuks. Päeva juhtis õpetaja Siiri Jõgisuu.

Kolmandal päeval, mida juhtis majandusjuht Rainer Kaseväli,  tuldi Urvaste kooliga tutvuma Mõniste koolist ja Valga Priimetsa koolist. Nemad olid huvitatud eelkõige kutseõppe võimalustest. 

Õpilasesinduse liikmed Agnes ja Andris tutvustasid koos huvijuhiga HEV õpilasmaleva tööd. Malev toimub sellel õppeaastal juba kolmandat korda ja selle toreda ja vajaliku ürituse algatas ja kutsus ellu meie direktor Jaanika Käst.

Urvaste Koolis toimusid 5.-7. aprillini 2022 infopäevad.

Esimesel päeval külastas kooli kokku 15 inimest: huviliste hulgas olid tugispetsialistid Rõuge Koostöökeskusest, oli valdadest lastekaitsespetsialiste, lapsevanemaid, õpetaja. Enne ringkäigule asumist tutvusime üksteisega, õppejuht rääkis lähemalt Urvaste koolist ja siis saime juba lähedalt kõike vaadata. Suurt huvi tunti toimetulekuõppe korralduse ning kutseõppe võimaluste kohta. Urvastes õppekohta omavate Võrumaa KHK ja Valgamaa KÕK õpetajad tutvustasid kutseõppe erialasid toimetulekutasandi õppuritel. Õpetajad jagasid ka infolehti. Pärast ringkäiku istusime korraks kohvilauda koos Urvaste õpetajatega ning jagasime muljeid. Pärast väikest puhkust jätkasime juba õpilaskoduga tutvumist. Ilusad kodused toad, soolakamber ning saun avaldasid külalistele sügavat muljet. Külalised jäid päevaga väga rahule. Päeva juhtis meie õppejuht Kaja Roots.

Teisel päeval oli külastajaid juba 18 inimest: Valga Jaanikese Koolist õppejuht, õpetajad, lapsevanemad ja võimalikud tulevased kutseõppurid, Õru Lasteaed- Algkooli õpetajad, Antsla Lusti Lasteaia direktor ja eripedagoog. Päeva alustas Urvaste Kooli direktor Jaanika Käst, kes tutvustas oma tegutsemist podcastijana haridusportaalis MÕTE. Seejärel suunduti ringkäigule, mille jooksul oli huvilistel võimalus kõike näha ja soovi korral küsimusi esitada. Sarnaselt esimesele päevale räägiti õppekorraldusest nii Urvaste Koolis kui ka kutseõppe erialadel. Pärast kohvipausi soovisid kõik õpilaskoduga tutvuda. Tagasiside oli igati positiivne. Külalised lugesid päeva kordaläinuks. Päeva juhtis õpetaja Siiri Jõgisuu.

Kolmandal päeval, mida juhtis majandusjuht Rainer Kaseväli,  tuldi Urvaste kooliga tutvuma Mõniste koolist ja Valga Priimetsa koolist. Nemad olid huvitatud eelkõige kutseõppe võimalustest. 

Õpilasesinduse liikmed Agnes ja Andris tutvustasid koos huvijuhiga HEV õpilasmaleva tööd. Malev toimub sellel õppeaastal juba kolmandat korda ja selle toreda ja vajaliku ürituse algatas ja kutsus ellu meie direktor Jaanika Käst.