Emakeeleta sa pole sina ise, hoia oma keelt, ära meelest lase… 21. märts rauno

14.-18. märtsini tähistasime koolis emakeele nädalat. Esmaspäevase ürituse valmistasid ette kutseõppurid koos oma õpetajate Vally ja Reedaga. Kuulasime Eesti filmimuusikat ja mõistatasime, millisest filmist muusika pärines. Sõnadest saime kokku panna toredat kevadluulet ja jagus ka mõistatusi. Teisipäeval sukeldusime muinasjutumaailma, kus õpetaja Tiina ja õpetaja Elleni eestvedamisel lugesid õpilased ette 3 muinasjuttu. Põnevust lisas see, et kaasa lõid ka õpetajad – õpetaja Rainer sai endale hundi osa, õpetaja Ellen nõia osa ja õpetaja Siiri karupoja osa. Nukud ja peakatted lisasid elevust. Kolmapäeval korraldas õpetaja Elina lugemistoa avamise, mis oli eelnevalt meie kõigi poolt sisustatud. Lugemistoa avas lindilõikamisega direktor Jaanika. Järgnes vahva õpilaste nimede ära-arvamise mäng. Neljapäeval pakkus õpilastele palju põnevust ja nalja Urvaste raamatukogu juhataja Saima Tell lendsõnade ja mitmetähenduslike lausetega. Tutvuda sai ka uuemate lasteraamatutega. Õpilaste ja koolipere tagasiside emakeelenädala üritustele oli igati positiivne.